Wycieczki po Bieszczadach i okolicach

Wycieczki po Bieszczadach organizowane są w pełni profesjonalnie. Dbamy o każdy aspekt wyjazdu, by zobaczyli Państwo całe piękno tych wyjątkowych terenów. Współpracujemy z doświadczonymi przewodnikami, którzy Bieszczady znają jak własną kieszeń!
Specjalizujemy się też w organizacji na terenach przygranicznych Polski: Słowacja, Ukraina, Czechy, Austria. Organizujemy wycieczki weekendowe, tygodniowe, a także kolonie dla dzieci trwające 14 dni.

Zapewniamy wypoczynek letni i zimowy dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych na bazie najlepszych ośrodków wypoczynkowych w Bieszczadach. Współpracujemy między innymi z:

  • OW Jawor w Solinie
  • OW Arłamów
  • Hotelem Górskim w Ustrzykach Górnych​


​W trakcie organizowanego przez nasze biuro turystyczne pobytu mogą Państwo bardzo aktywnie wypoczywać. Pomogą w tym nasi instruktorzy sportowi. Prowadzimy od podstaw i na wyższych szczeblach zaawansowania naukę:

  • gry w tenisa ziemnego
  • jazdy na nartach
  • pływania

 

Wybrane programy wycieczek 

ścieżka w górachBieszczady nie tylko z autobusu
Dla kogoś, kto chciałby szybko i wygodnie poznać Bieszczady najlepszą formą są wycieczki autokarowe. Proponujemy Dużą Obwodnicę Bieszczadzką. Piękna widokowo trasa dostarcza moc niezapomnianych wrażeń, a jeśli zdołamy Państwa namówić na krótką pieszą wycieczkę, to wrażenia będą jeszcze mocniejsze. Zwiedzanie Bieszczad z perspektywy okien autobusu to wstęp do bliższego zaznajomienia się z tym pięknym regionem.

 

 

widok z górTrasa długości 160 km tzw. Duża Obwodnica, jest typową trasą widokową. Biegnie przez najpiękniejsze partie Bieszczad, obejmując takie miejscowości jak: Lesko, Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, Czarna, Ustrzyki Dolne. Wycieczka tą trasą daje możliwość bliższego poznania piękna Ziemi Bieszczadzkiej, jej położenia i ukształtowania, wspaniałych widoków zabytków, a także historii tego regionu i jego mieszkańców. W trakcie wycieczki zwiedzane jest również Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, lub zamiennie zagroda hodowlana żubrów, kościół w Czarnej (dawna cerkiew greckokatolicka).


 

czarna lokomotywaBieszczadzka Kolejka Wąskotorowa
Bieszczadzka ciuchcia, to jedna z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów. Powstała pod koniec XIX wieku, przez prawie sto lat woziła drewno i ludzi. Jej budowa, a następnie eksploatacja przyczyniły się do sporej aktywizacji gospodarczej regionu. Dziś, w związku z przemianami gospodarczymi, służy wyłącznie turystom.

Jeśli chcecie się Państwo przenieść na chwilę w świat, który już odszedł i przeżyć niezapomnianą przygodę - zapraszamy na szlak bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej!


 

ośnieżone góryBieszczadzkie Połoniny
Bieszczady to wprost idealny teren do uprawiania turystki pieszej. Z Bogatej oferty pieszych wypraw przykładowo proponujemy Państwu trzy wycieczki. Na życzenie klientów realizujemy indywidualne zamówienia.


 

Tarnica

Wycieczka na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów - 1346 m n.p.m. Dojazd do Wołosatego skąd niebieskim szlakiem na przełęcz pod Tarnicą i Tarnicę. Po drodze szlak biegnie ścieżką dydaktyczną wyznakowaną przez Bieszczadzki Park Narodowy, na którym znajdują się zrekonstruowane ślady kultury materialnej przedwojennych mieszkańców Bieszczad. Zejście połoniną Szerokiego Wierchu do Ustrzyk Górnych. Czas przejścia ok. 4,5 godzin.

 

Połonina Wetlińska

Dojazd na Przełęcz nad Berehami (872 m n.p.m.) - Przy wejściu na szlak obelisk poświęcony poecie - piewcy Bieszczadów Jerzemu Harasymowiczowi. Wejście na grzbiet Połoniny, tzw. końską drogą, do schroniska turystycznego (1228 m n.p.m.). Chatka Puchatka to najwyżej położone w Bieszczadach schronisko. Ze szczytu zejście do Berehów Górnych lub głównym grzbietem Połoniny do miejscowość Wetlina.

 

Wielka Rawka

Szczyt leżący w paśmie górniczym o wysokości 1306 m n.p.m. Wycieczkę rozpoczynamy z Przełęczy Wyżniańskiej. Następnie dochodzimy do schroniska pod Małą Rawką. Kolejne etapy to Mała Rawka, Wielka Rawka i Kremenaros, gdzie spotykają się trzy granice Polski, Ukrainy i Słowacji.

 


 

Sentymentalny Lwów

Lwów, do którego zapraszamy, to miasto pełne kontrastów. Obok pomnika Tarasa Szewczenki stoi Adam Mickiewicz. Patronami ulic z jednej strony są Kopernik, Mickiewicz, a z drugiej Cmilnicki i Franko. Na jednej z największych i najpiękniejszych nekropolii Cmentarzu Łyczakowskim, leżą obok siebie pogodzeni łyczakowscy, Polacy, Ormianie, Niemcy, Czesi, Ukraińcy i Rosjanie.

 

centrum Lwowa

 

To jednak przede wszystkim miejsce, w którym Polacy i Polska odcisnęli swoje niezatarte piętno. Podczas jednodniowej wycieczki zwiedzamy cerkiew św. Jura, katedrę rzymskokatolicką, katedrę ormiańską, budynek opery i baletu. Na cmentarzu Łyczakowskim odwiedzamy groby wybitnych Polaków: Marii Konopnickiej, Stefana Banacha, Artura Grottgera, Konstantego Ordona, Seweryna Goszczyńskiego. Na cmentarzu Orląt Lwowskich oddajemy hołd najmłodszym mieszkańcom Lwowa. Wybierając się z nami, macie Państwo zapewnioną fachową usługę. Miasto zwiedzamy z Polskim przewodnikiem z Lwowa.